Що таке плуг

Коли людина почала обробляти землю, в його розпорядженні була лише відточена палиця. Саме за допомогою цього знаряддя він намагався скопувати землю. Звичайно, йому доводилося нелегко.

Поступово це знаряддя вдосконалювалося, його зігнули і стали використовувати як лопату. Проте у ряді випадків грудки землі були занадто великими і важкими, щоб їх можна було перевернути за допомогою подібного пристосування. Часто це було не під силу одній людині. Праця хлібороба був дуже важким. І на допомогу людині прийшли приручені ним тварини.

Сьогодні ми абсолютно точно знаємо, що люди, які жили в пальових будинках, вже знали примітивну форму знаряддя для обробки землі за допомогою тварин. Це була дерев’яна соха, яка просто розпушує землю. Правда, спочатку її тягнули не тварини, а жінки. Цей факт був встановлений на підставі вивчення викопних залишків, виявлених близько Цюріха в 1853 році.

Отже, тепер нарешті спробуємо відповісти на питання – хто ж винайшов перший плуг. Відповідь на це питання точно не знає ніхто. Все, що ми можемо сказати напевно, це те, що в один прекрасний день плуг таки був винайдений.

Основний секрет плуга і на початку його винаходу, і в наші дні полягає в Плужному лемеші. Він не просто спушував землю, а підрізав її і перевертав. Робота з ним не вимагала таких зусиль, як з сохою. Спочатку його робили з дерева, потім з каменю і, нарешті, із заліза. Направляли Плужне леміш вручну. І навіть сьогодні деякі селяни використовують найпростіший вид плуга на невеликих ділянках землі.

Як тільки людина стала використовувати тварин для переміщення плуга, він перетворився з примітивною машини в сучасний механізм.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>