Що таке Всесвіт

Астрономи, використовуючи термін Всесвіт, мають на увазі під ним простір і всі тіла, що заповнюють його. Навіть самої багатої уяви недостатньо, щоб представити все, що включає в себе це поняття.

Щоб ви зрозуміли всю грандіозність Всесвіту, можна пояснити це на наступному прикладі. Світловий рік, тобто відстань, яку промінь світла пробігає за один рік, дорівнює 5460 мільярдам кілометрів. Наша Галактика – Чумацький Шлях, в якій знаходиться наша сонячна система – має протяжність близько 100 000 світлових років. Існують мільйони інших галактик, найближчі з яких знаходяться від нашої на відстані 2 000 000, а найбільш віддалена – трильйони світлових років. І все це – всього лише частина Всесвіту, відома нам. Насправді ж він може мати набагато більші розміри!

Астрономи впевнені, що так і є насправді. Питання в тому, наскільки ж великий Всесвіт?

Коли вчені намагаються відповісти на це питання, то їм доводиться мати справу з особливими властивостями самого простору. Згідно сучасним теоріям, простір викривляється навколо себе самого. Це означає, що неможливо вибратися «за межі» простору, тому що, як би довго ви не рухалися вздовж якої-небудь прямої лінії, вона завжди буде, викривлена, і опиниться «всередині» простору.

Як це відбувається, можна пояснити на наступному прикладі. Літак, що летить з Москви до Владивостока на одній і тій же висоті в повітрі, описує величезну дугу, що повторює зігнуту поверхню Землі. Якщо б він летів по прямій, то, досягнувши кінцевого пункту, він виявився б на багато тисяч кілометрів вище.

Астрономи вважають, що те ж саме відбувається і з будь-яким рухом у просторі, з тією лише різницею, що викривлення простору набагато більш складне явище. Його не можна зобразити на малюнку або за допомогою моделі, а можна розрахувати лише за допомогою законів вищої математики.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>